Rreth Palestrës Abdul

U hap ne vitin 2000, tek ish Zeri i Popullit nga Abdul HAWAZ, shume here pjesemarres dhe disa here fitues i vendeve te para, te dyta dhe te treta, ne garat e bodybuilding, brenda dhe jashte vendit. Palestra u ndertua ne stilin Old School, me vegla te blera por dhe te ndertuara vete, duke synuar persosmerine dhe efektivitetin maksimal gjate procesit te stervitjes.

Me vone, kjo palester, u transferua ne Kombinat ne nje ambjent te ri, me siperfaqe 600 metra katror, duke bere rinovimin total te saj me vegla cilesore te kompanive te njohura, Panatta dhe Techno Gym. Saktesisht, ajo ndodhet tek “Kompleksi Sportiv BUSHI”, ne katin e dyte. E kompletuar me gjithe veglat e nevojshme si dhe me trajnerin profesional, ju mundeson ndertimin e nje trupi perfekt.

Krenohemi me:

Ne kete palester jane ushtruar nje sere sportistesh te njohur ne fushen e bodybuilding, fitness, etj. Me poshte po permendim disa prej tyre:

 • Loris Morina
 • Dorjan Fataj
 • Romeo Karabeci
 • Sebastian Brahimaj
 • Cesar Mahmeti
 • Armando Sadushi
 • Elio  Gjonaj
 • Flogert Prifti
 • Kledi Merepeza
 • Bledar Hoxha
 • Amarildo Seidi
 • Besmir Rizai

Shërbimet që ofrohen në Palestër:

 1. Bodybuilding;
 2. Fitness;
 3. Humbje Peshe;
 4. Tonifikim dhe Zhvillim te pjeseve te vecanta te trupit.

Kontakti

, , , , , , ,